O projekcie

Co to jest miasto i co doprowadza do jego powstania? Czym średniowieczne grody różnią się od miast renesansowych czy nowoczesnych miast modernistycznych i co oznacza hasło modernistów: „Słońce, przestrzeń, zieleń”? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy razem z Wami – najmłodszymi mieszkańcami Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

“Kto widział… modernizm” to program kreatywnych działań edukacyjno-animacyjnych skierowanych do wrocławian, turystów i osób zainteresowanych wrocławską moderną. W czasie jego realizacji staraliśmy się pokazać, jak poruszać się w przestrzeni miejskiej, jak odróżniać style architektoniczne i warstwa po warstwie odsłaniać ślady przeszłych epok. Razem odkryliśmy, że miasto to żywy organizm, który rozwijał się przez stulecia i którego kształt w dużej mierze zależy od naszych działań.

Podczas tej fascynującej podróży przez typy miast i style architektoniczne skupiliśmy się przede wszystkim na architekturze modernistycznej. Wraz z naszą sympatyczną Kuną-Przewodniczką – drugim po człowieku ssaku, który dobrowolnie wybrał życie w metropolii –  wyruszyliśmy na spacer po wrocławskiej modernie, ucząc się, że miasto to nie tylko budynki i drogi, ale przede wszystkim ludzie; ich potrzeby, plany i marzenia. Rezultat naszych poszukiwań – kolorową, interaktywną mapę po wrocławskiej modernie – możecie podziwiać tutaj: www.ktowidzialmodernizm.pl/mapa

PATRONI MEDIALNI